Hakkımızda

Son teknoloji ekipmanlar ve alanında uzman hekimlerle hizmet veriyor, petilerinizin sağlığını ve sizlerinse endişelerinizi önemsiyoruz.

İletişim

@2021 Hera Veteriner Kliniği

Veteriner Diş Hekimliği

Dostlarınız

Güvenilir Ellerde

Küçük dostlarımızın rutin sağlık taramalarının yapılması oldukça önem taşımaktadır. Ancak karşılaşılması muhtemel sağlık sorunlarından korumanın en temel kuralı ise düzenli aşılarının yaptırılmasıdır. Rutin sağlık kontrolleri yanında düzenli aşı takibi de bir o kadar hayati önem teşkil etmektedir.  

Yapılan bu aşılar sayesinde evcil hayvanlarımız birçok hastalığa karşı bağışıklık kazanmış duruma geleceklerdir. Aks durumda enfeksiyonlar karşısında maalesef güçsüz duruma düşerler ve hastalıklar durumunda kalıcı hasarlarla karşılaşılması veya bu hastalıkların ölümle sonuçlanması bile söz konusu olabilmektedir. 


  • Kedi Aşı Takvimi

Bilindiği üzere aşı sağlığın ve bağışıklık sisteminin korunabilmesi için oldukça önemlidir. Özellikle yeni doğan sonrası ve yavru kedilerde muhakkak takip edilmesi gereken 3 temel aşı çeşidi vardır.
Bu aşılar lösemi, kuduz ve karma aşılarıdır. Bunlara ek olarak da hekiminizin yönlendirdiği şekilde düzenli periyotlarda iç ve dış parazit aşıları tekrar edilmelidir. 

  • Köpek Aşı Takvimi

Yine kedilerde olduğu gibi köpekler içinde yeni doğan sonrası ilk 1 yıllık süreç oldukça önem taşımaktadır. Bu dönemde muhakkak takip edilmesi gereken 4 temel aşı çeşidi vardır.
Bu aşılar; Kuduz (Rabies), Bordotella, Corona ve karma aşılarıdır. Bunlara ek olarak da hekiminizin yönlendirdiği şekilde düzenli periyotlarda iç ve dış parazit aşıları tekrar edilmelidir.